GLASS & CERAMICS / Ceramics / Jardiniere 10357852
nr 1035 7852
Josef Ekberg
(1877-1945), Sverige
Josef Ekberg (1877-1945), 1911, sgraffito, höjd: 19 cm, diameter: 20 cm, slitage, skador.
JARDINIERE, Josef Ekberg (1877-1945), 1911, sgraffito, höjd: 19 cm, diameter: 20 cm
Condition: slitage, skador
Josef Ekberg, born 1877, dead 1945, Swedish ceramist.
800
SEK 600
Monday May 2 2016
at 20:12:15
1/5 22:08:56
500 kr
2/5 17:25:40